top of page

Українка Таїсія Стеценко: "Мова – це ключ до кращого життя"



Українські переселенці це не лише ті, кого змусила війна емігрувати до іншої країни,

але й ті, кого несподівано знайшли ці події у країні, де вони вже перебували до війни - це стосується нашої сьогднішньої героїні -  Таїсії Стеценко.

Знайомство з Литвою

Дівчина родом зі Слобожанщини, Харкова. Ще до початку повномастштабного

вторгнення, поїхала до Литви за програмою вивчення литовської мови, яку виграла у своєму університеті, Таїсія мала намір повернутись додому, але небезпека в рідному Харкові змусила її залишитись у Литві - наразі вона вже два роки проживає у Вільнюсі.

"Я приїхала у Вільюс 5 лютого 2022, і мала намір у червні вже бути вдома. Але, не так склалося, як гадалося. Повномасштабна війна росії проти України внесла корективи. Життя, здавалося, зупинилося. Але, треба було рухатись далі. Займаючись волонтерством, ми, українці у Вільнюсі, дійсно зрозуміли, які литовці неймовірні і які вони нам близькі люди. Безперервної підтримки і такого повного, тотального розуміння не очікував ніхто". - каже дівчина про підтримку литовців в перші дні війни.

Вона закохалася у цю країну, особливо у литовську мову, ще у 2018 році, коли

вперше побачила її під час отримання запрошення від місцевого табору з військовим нахилом.

 "Без сумніву, отримавши таку пропозицію, я погодилася, навіть якщо тоді не знала багато про цю країну. Так почалася моя прив'язаність до Литви. Я закохалася, перш за все, у людей. Литовці - чудові люди", - розповіла Таїсія про свої перші враження від Литви.

Мотивація та перші кроки

Те перше знайомство юної Таїсії з Литвою відкрило перед нею шлях для

подальшого вивчення литовської мови та занурення у тамтешнє життя. Перебуваючи вже у дорослому віці та прибувши до Литви для навчання, вона стикнулася з немалими труднощами, але успішно їх подолала.

 Виклики та поради

Таїсія, висловивши свої думки, підкреслила, що головною проблемою вивчення будь-

якої іноземної мови є обмежений словниковий запас, що ускладнює самовираження. Проте, вона зауважила, що багато людей, які вивчають литовську, стикаються з труднощами у розумінні граматики. Власний досвід Таїсії свідчить про те, що для неї граматика не була основним викликом, оскільки вона розглядає її як своєрідну математику.

"Але особисто для мене, це не було основним викликом, оскільки граматика - це своєрідна математика. Вивчивши «формули», граматичні правила, можна з легкістю підставляти їх до різних конструкцій. Проте, у будь-якому разі, треба практикуватися." - зазначила Таїсія,

Методи вивчення

Дівчина розповіла, що для неї ключовим методом вивчення литовської мови було

активне комплексне навчання з особливим акцентом на лексику. Вона вважає, що слова є найскладнішою частиною вивчення іноземної мови через відсутність асоціацій з рідною мовою. Тому вона радить звертати особливу увагу на розширення словникового запасу.

"Під час вивчення іноземних мов, важливо зосередитися на розширенні словникового запасу. На сьогоднішній день існує безліч можливостей для вивчення лексики, наприклад, добре відомий додаток "Quizlet". - рекомендації від Тасі

Та окрім комлексного навчання за словами дівчини, ключовою складовою успішного

вивчення є бажання, віра у себе та систематична робота. Вона радить використовувати всі доступні можливості для практики, зокрема, спілкуючись з носіями мови та використовуючи мовні ресурси.

"Використовуйте всі можливості, які ви маєте, живучи у країні, мову якої вивчаєте. Дивіться місцеве телебачення, спілкуйтесь з носіями, почати можна наприклад, з простих розмов у супермаркеті або кав‘ярні"

Переваги володіння мовою

Сповнена рішучості Таїсія вбачає, що вміння володіти литовською мовою не лише

сприяє зручному щоденному життю, але також відкриває нові можливості для інтеграції. Здатність спілкуватися на литовській мові допомагає краще вписатися в місцеве суспільство, розуміти його культуру та традиції, а також активно брати участь у громадському та політичному житті країни. Цей підхід сприяє почуттю належності до спільноти та сприяє зближенню українців з місцевими жителями.

" Знання мови країни, в якій проживаєте, на мою думку, є необхідним. Це повага до литовців і до себе. Звичайно, жити в країні без знання мови можливо, але знання мови робить життя кращим, дає свободу, відкриває нові горизонти та дарує відчуття приналежності до спільноти. Це інвестиція, яка окупається сторицею, адже мова – це ключ до кращого життя. Ще не всі литовці, особливо із старшого покоління спілкуються англійською. Тому, знання мови дарує свободу у будь-якій сфері життя."

Таїсія Стеценко - це чудовий приклад того, як знання мови та культури можуть 

зблизити людей з різних країн. Її історія надихає вивчати литовську мову та відкривати для себе цю дивовижну країну.



24 перегляди0 коментарів

© BEYOND BORDERS , 2024.

bottom of page